Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece


Bütçeniz, kullanım durumunuz, motosiklet ekipmanlarınız ile en uyumlu kaskı seçmek konusunda ücretsiz profesyonel yardım almak istiyorsanız bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

Açık Kasklar


Hiç şüphesiz, açık yüz kaskları Türkiye’deki sürücüler tarafından kullanılan en popüler türlerden biridir ve bunun için birkaç iyi neden vardır. Açık yüz kaskları, sürücüye yaz iklim ve sıcak trafik için çok ihtiyaç duyulan önemli miktarda havalandırma sağlar. Açık kaskları, tam yüzlü muadillerine kıyasla daha hafiftir, bu da eyer üzerinde uzun yolculuklar için boyun ve omuzlardaki stresi önlemeye yardımcı olabilir.

Açık Yüz kaskları, tam yüz kasklarına kıyasla çok daha uygun maliyetlidir ve bu sayede bütçe bilincine sahip sürücüler için satın almayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, açık kasklarının dezavantajları vardır ve açık yüz kaskı almamanın en çok belirtilen nedenlerinden biri, bir çarpışma durumunda sürücünün güvenliğidir. Açık kasklar, bazı sürücülerin söylediği kadar güvensiz midir? Çoğu düşme sırasında açık yüz kaskları beni korumak için yeterli olacak mı? Açık yüz kaskını bile düşünmeli misiniz? Bu sorulardan herhangi birini soruyorsanız, bir sonraki kaskınızı satın alırken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz birkaç şey var.

Açık Kask Korur mu?

ABD'de yapılan araştırmalara göre çarpışma hasarı istatistikleri, kask hasarının %19,4'ünün çene çubuğunun sağ kısmı tarafından ve %15,2'sinin sol kısım tarafından emildiğini göstermiştir. Bu, her motosiklet kazasında kask hasarının çene çubuğu tarafından tamamen veya kısmen emilme olasılığının %34,6 olduğu anlamına gelir. Bunu akılda tutarak, biniciyi bu tür kazalardan korumak için açık yüz kasklarının çene çubuklarına sahip olmadığını bilmek endişe verici olabilir.

İstatistikler yalan söylemez- tam kapalı kaskları sürücü için açık yüz kasklarından daha koruyucu olacaktır. Yolda kazanacağınız kask güvenliğini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, optimum koruma için tam yüz kasklarına bakmak en iyisi olabilir. Ancak bu, açık yüz kasklarının kesinlikle güvensiz olduğu anlamına gelmez.

Havalandırma kesinlikle açık yüzlü kaskların en iyi özelliklerinden biridir, ancak bunun belirli ortamlar için de bir maliyeti vardır. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli güvenlik faktörü, hava parçacıklarına (toz, taş) maruz kalmak olacaktır. Yüzü açık bir kaskla, toz, küçük yol döküntüleri, yol sıçramaları, böcekler ve diğer parçacıklar sürücünün yüzüne uçabilir.

Modern açık yüz kaskları, tüm bu parçacıkları yüzünüzden uzak tutacak kadar iyi tasarlanmıştır, ancak çeneye yakın açıklık bu parçacıkların yüzünüze girmesine izin verebilir ve özellikle aşağıdaki durumlarda sürücünün güvenliği için bir tehlike oluşturabilir.

Bu parçacıklar görüşünüzü ve nefesinizi etkilemeye başlar. Kırsal alanlarda, tozlu yollarda, yağmurlu havalarda ve hatta yoğun trafikte sürüyorsanız, başınızı temiz tutmak için boyun ve çene bölgesinde yeterli dolguya sahip bir kask kullanmayı düşünebilirsiniz.

Diğer tüm çarpışmaların %65,4'ü kaskın diğer bölgelerinde meydana gelir ve çoğu açık yüz kaskı, daha hafif darbeler için yardımcı olacak şekilde çene bölgesine kadar inen yüz siperleriyle birlikte gelir. Yol güvenliğini optimize etmek istiyorsanız, en az ECE veya SNELL dereceli bir kask satın aldığınızdan emin olun.

Açık Kask mı? Kapalı Kask mı?


Yukarıdaki metinde aktarıldığı gibi açık yüz kaskının güvenliği kapalı kasklara göre yapımı gereği daha az olmaktadır ancak bahsedilmesi gereken bazı avantajlara sahipler. Bu yazı, sizi bilgilendirmek içindir. Açık yüz kaskının ana avantajı hava akışıdır. Kask, muazzam miktarda havanın yüzünüze üflenmesini sağlar. Bu, sıcak günlerde rahat olabilir ve bisiklet sürerken sizi serinletir.

Garip gelebilir ancak başka bir avantaj, yüzünüzü kaşıma yeteneğidir! Sürücülerin motosiklet sürerken hiçbir şey kaşıntılı bir burundan daha fazla rahatsız etmez. Bazen o kadar kötüleşmektedir ki burnu kaşımak için kenara çekmek zorunda kalabilirsiniz ya da havaların çok sıcak olduğu zamanlarda kapalı kasklar çok fazla ter veya baskı yapmaktadır.

Unutulmaması gerekir ki motosiklet kullanıcıların büyük çoğunluğu hız severdir ve siz bir anlık dikkat kaybıyla çok ağır bedeller ödeyebilirsiniz bu sebeple sürüş keyfinizi daha fazla arttırmak için Açık yüz kaskı, daha faydalı olabilmektedir.

İletişim aynı zamanda bu tür kasklar için bir profesyoneldir. Özellikle arkadaşlarınızla birlikte binerken veya bir seleniz olduğunda. Ağzınız tam yüz kaskıyla kapatılmadığında birbirinizle konuşmak daha kolaydır. Bazı benzin istasyonları, yüzünüz kameralar tarafından görülebildiği için açık yüz kaskınızı çıkarmadan benzin almanızı sağlar. Bu, benzin istasyonuna göre değişir.

Açık Kask Fiyatları

Dünyanın iyi motosiklet kaskı nedir? İlginç bir soru, değil mi? Bu yüzden, bu gönderiyi tüm ceplere uygun olan farklı modeldeki kaskların fiyatlarının araştırmasına adadık, gönderiyi okuyarak keşfedeceksiniz. Hepsi aşağıda analiz ettiğimiz en iyi kasklar.

Sunduğumuz model kasklar kullanıcıların en çok kullandığı ve sevdiği kasklar dahilinde olmuştur, fiyatlarına göre en iyi malzemelere, en gelişmiş yapım tekniklerine, önde gelen biniciler için geliştirilmiş en iyi iç mekanlara, tokalar için en iyi metale sahip.

Açık kask modellerinin farklı özelliklerine göre verimlilik sunmak için ancak sokakta taşınabilmekten vazgeçmeden yaratıldı. Hız severler için tasarlandılar, sokakta birçok kez eğlendiler. Açık kask fiyatları 1.239? den başlayıp 16.463? kadar değişiklikler gösterebilmektedir. Ürünün özelliklerine göre fiyat aralığı değişikliğe uğrayabilmektedir. En çok tercih edilen modellerin en düşük ve en yüksek fiyat aralıkları işte aşağıdaki gibidir.

LS2 AGV
  • AGV BALİCOPTER TOP VALE 46 WHİTE AÇİK KASK: 1660?
  • AGV DAINESE/R001 CARBON BLACK CARBON-M: 10.275,85
SHOEI
Çok daha çeşitli marka ve ürünleri arsmotor.com sitesinden bulabilirsiniz.

Açık Kask Önerileri


Yüzünüzde rüzgârın gerçek izlenimini istiyorsanız, o zaman açık yüzlü bir motosiklet kaskı tam size göre olmaktadır. Genel olarak, bunlar özellikle klasik veya retro tarzı motosikletler için çok uygun olacaktır, çünkü bir süper motosikletle hiper uzaya girmeye çalışmak veya bir maceracı ile araziye çıkmak muhtemelen oldukça rahatsız edici bir deneyim olacaktır.

Açık bir yüze, tam yüze veya önü kapalıyken çok daha fazla maruz kaldığınızın farkında olmalısınız. Çeneniz ve yüzünüz açıktadır ve bu nedenle genellikle düşük hızda sürüş için kullanılırlar. Ayrıca bir tür göz koruması eklemeniz gerekir- çok az şey, 50mph'de bir yaban arısına kafa kafaya çarpmaktan veya yoldan gözünüze inen bir miktar kumdan daha fazla sürüşü keyfinizi bozmasına sebep olabilmektedir.

Herhangi bir kask gibi, tüm açık yüz (veya Jet) kapaklar da ECE22.05'e uygun olmalıdır, ancak çeneyi korumadıkları için Birleşik Krallık hükümetinin test planı olan SHARP tarafından güvenlik açısından derecelendirildiklerini görmeniz pek olası değildir. Ancak, motorunuzu çalıştırıp otoyola çıkmak istiyorsanız, bu açık yüzlü motosiklet kasklarından biri size uygun olabilir.

Motosiklet açık kask önerisi olarak ise kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünlerden birisi olan SHOEI J-CRUISE 2 SİYAH KASK fiyat ve özellikleri açısından en uygunu olmaktadır. Unutmamak gerekir ki motosiklet sürmek yalnızca ulaşım değil hayatın tadını yakalamak isteyenler içindir işte bu ürün belki de açık kasklar arasında en iyisi olabilir gerek hafifliği gerek se yapımında kullanılan maddelerden dolayı yazımızda bu ürünü tavsiye ediyoruz.

Genel olarak özelliklerini incelediğimizde Hafif, AIM Gelişmiş Tümleşik Matris kabuk maddesinden yapılmış olup 4 farklı boyutunu bulunmaktadır bunlar XS-S/ M/ L/ XL-XXL olmaktadır. Ayarlanabilir havalandırma özellikleri bulunmaktadır. Ürünün Ağırlığı 1405 gr olmaktadır bu ağırlık sizin sürüş zevkinizi asla bozacak düzeyde değildir. Ürün özellikleri şu şekilde olmalıdır.
  • Arka havalandırma çıkışı [vizor] VİZÖR 
  • UV filtreli ön vizör ANSI Z80.3-2010 sertifikasına sahip Dahili QSV-2 güneş vizör [konfor] KONFOR 
  • 3D Max-Dry çıkarılabilir ve yıkanabilir iç astar
  • Hızla beklenmedik bir şekilde açılmasını önlemek için ekran durdurucu ile sabitlenen kolayca çıkarılabilir vizör
  • QRSA kolay sökülebilir vizör mekanizması
  • Ağırlık 1405 gr. [sertifika] SERTİFİKA ECE 22.05 sertifikası [kutu_icerigi] KUTU İÇERİĞİ 
  • Taşıma kılıfı 
  • Silikon yağı

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.