Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Bütçeniz, kullanım durumunuz, motosiklet ekipmanlarınız ile en uyumlu kaskı seçmek konusunda ücretsiz profesyonel yardım almak istiyorsanız bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
%8,4
19.759,00 TL
18.109,00 TL
%8,4
19.759,00 TL
18.109,00 TL
%8,4
19.759,00 TL
18.109,00 TL
Bu kategoride toplam 77 ürün listeleniyor.

Çene Açılır Kask Nedir?

Çene Açılır Kask, motosiklet sürücülerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır zira hız severlerin sürüş daha zevk almak için aldığı kasklar bazen akıllarında güvenlik konusunda şüphe uyandıran fikirler olabilir. 
Öncelik olarak sürücünün güvenlik ekipmanları içerisinde en önemlisi kask olmaktadır.  Yapılan araştırmalar göstermiştir ki kasklar; bir kaza anında insan hayatını kurtarmada yüzde 88 oranında faydalı olmaktadır. Trafiğe yeni çıkan kullanıcıların can sağlıklarını tehlikeye atmamaları için kendilerine uygun kask seçimi yapmaları gerekmektedir. 
Ülkemizde yasalar gereği kullanıcıların kask takması zorunluluktur ve kaskın üzerinde ECE 22.05 sertifikası gibi güvenlik standartlarına uygun kaskların olması gerekmektedir. Piyasada altı çeşit kask türü olduğunu söylemek mümkündür.
Bunlar arasında en çok kullanılan modellerden birisi Full face kasklar, trafikte yüzünüzü tüm etmenlerden daha fazla güvenlik sağlamaktadır. Açık kasklar ise güvenlik açısından diğer kask türlerine nazaaran problemler oluşturabilir. Ancak açılır çene kasklar ise hem güvenlidir hem de sürüş keyfi vermektedir. Ayrıca diğer kask modellerine göre daha hafif ve kullanımı daha kolaydır, özellikle yolda sürekli telefonda iletişim halinde olması gereken kullanıcıların tercih ettiği kask olmaktadır. Motosiklet kuryeliği veya diğer şehir içi kullanım durumlarında kaskı çıkarmadan iletişim kurma artısı çene açılır kask modellerini ön plana çıkarmaktadır.
Ülkemizde TUİK verilerine göre trafiğe kayıt yaptıran motosiklet kullanıcısı sayısı her yıl yaklaşık yüzde 26 oranında artmaktadır. Sayının artmasındaki en büyük etken ise kullanıcıların kuryelik yaparak gelir elde etmek isteyen motosiklet kullanıcıları olmaktadır. Kullanıcıların trafikte herhangi bir sebepten dolayı yaşanacak kazada daha ağır hasarlar almaması için güvenlik ekipmanlarını iyi seçmesi gerekmektedir. 
Halk arasında açılır kask (çene) olarak bilinen ancak doğru ve tam anlaşılır ismiyle çene açılır kask, kuryelerin en çok kullandığı çeşit olmaktadır. Çeneden açılır kaskların dışardan görünümü Full Face kasklar gibi kapalı görünmektedir ancak üzerinde bulunan düğmelerin açılmasıyla çeneden açılabilir. Ayrıca emniyet görevlileri de motor kaskının çeneden açılanları kullanmaktadır.  

Çene Açılır Kask Modelleri Nelerdir?

Çene Açılır Kask Modellerini incelerken öncelik olarak kaskın kendilerine uygun olmasına önem vermelidirler zira açılır çene kaskı kullanan sürücüler genellikle günlerin büyük çoğunluğu motosiklet kullanarak geçirirler bu yüzden kasklarını artık onlar için vücudun uzvu haline gelmiştir.
 Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise markanın güvenilir olmasıdır. Kullanıcının seyir halindeyken hızı ne olursa olsun kaskı iyi değilse kaza anında ağır hasar alabilir. Sağlıklı sürüş için  Kaskın baş kısmını koruma altına alması gerekmektedir bu yüzden doğru ve kaliteli malzemeden üretilmiş kasklardan olmadır. Motor kaskı çene açılır modelleri arasında seçim yaparken güvenilir bir marka olması ve çenedeki kilit mekanizmanın çelik olmasına ve sürüş sırasında kapalı olmasına dikkat edilmelidir. 
Kaskların çenesi açılır modellerinde farklı markalar bulunmaktadır ancak en güvenilir markaların kasklarından alınması sürücüyü bir nebze daha fazla korumaktadır. Açılır çene kasklarında öncelik olarak herhangi bir kaza olduğunda darbelere karşı ne kadar koruyacağını gösteren sertifika uygulamaları bulunmaktadır. SNELL, DOT, ECE ve SHARP sertifikalarına sahip modellerin daha güvenilir olduğunu söylemek mümkündür. ARS Motor bünyesinde (web sitemiz arsmotor.com ve İstanbul Şirinevler’de bulunan fiziksel mağazamız) satılan kaskların tamamı bu sertifikalara sahiptir. Motorcu dostu online motosiklet ekipmanları mağazası olarak bu bizim için vicdani bir yükümlülüktür.
Aşağıdaki listede güvenilir çene açılır kask modellerinin çeşitlendirmesine göre incelemede bulabilirsiniz. Çene açılır kask modellerinde farklı unsurlarda söz konusudur. Kullanım ağırlıklarına, kaskın dış kabuğunda kullanılan malzemeye, çene bağlantı sistemlerine göre farklı modellerde bulunmaktadır. 
MARKA  Çene Bağlantı Sistemi
Dış Kabuk
Kullanım Alanı
Ls2 D-Ring Polikarbon Supersport
NEXX Mikrometrik Termoplastik Naked
SHOEI Easylock Fiberglass Touring
Agv Kompozit Enduro
SCHUBERTH ABS Sport Touring 
NOLAN  Teknopolimer
Mds

ÇENE AÇILIR KASK FİYATLARI NE KADARDIR?


Çene Açılır Kask Fiyatlarını bakmadan önce seçilecek olan kaskın özellikleri ve sertifakaları incelenmelidir. Zira trafikte kaza yapan sürücünün gerekli ekipmanların olmaması halinde ağır hasar alabilmektedir. Sürücülerin ihtiyaçlarına yönelik çene açılır kask fiyatlarında değişiklikler olabilmektedir, kimi zaman tasarımlarına göre kimi zamanda kask üretiminde kullanılan malzemeye göre değişiklikler söz konusudur. 
Aşağıdaki tabloda motor kaskı açılır modellerine göre fiyatları verilmiştir. 
MARKA  FİYAT
Ls2 1.899,00 – 6.999,000 fiyatları arasında ürünler bulunmaktadır
NEXX 6.783,00 ?
SHOEI 14.464,00–16.459,000 fiyatları arasında ürünler bulunmaktadır
Agv 3.876,94 – 15.914,91 fiyatları arasında ürünler bulunmaktadır
SCHUBERTH 10.890,60 – 13.976,27 fiyatları arasında ürünler bulunmaktadır
NOLAN 6.352,8500 – 8.530,98 fiyatları arasında ürünler bulunmaktadır
Mds 733,95 – 1.048,95 fiyatları arasında ürünler bulunmaktadır

Çene Açılır Kask Güvenli Mi?

Çene Açılır Kask Güvenirliliğine dair kullanışlarda birçok sorun akıllarda olmaktadır zira yolculuk sırasında çene koruması açılan kasklarda kaza halinde hasarlar oluşmaktadır ancak bu durum kaskın zafiyetinden değil kullanıcının dikkatsizliğinden kaynaklanmaktadır. 
Ülkemizde açılır kask kullanımı, sürücüler arasında en çok tercih edilen modellerden olmaktadır çünkü açık kask sayesinde sıcaklığın yüksek olduğu havalarda sürücünün daha fazla rahat etmesini sağlar ayrıca diğer kapalı kasklara göre hafif kalmaktadır zira uzun süre yolculuk yapan sürücüler için sıcaklık ve ağırlık belli bir zaman sonra dikkatini dağıtmaktadır. 
Motosiklet kullanıcıları arasında yapılan araştırmalara göre kaza sırasında kaskın insan çenesinde hasarın yüzde 30 oranında bloke ettiği gözlemlenmiştir. Kapalı Kaskların kaza sırasında güvenirliği daha yüksektir ancak bu durum çene açılır kaskların güvensiz olduğunu göstermez. Motosiklet kazalarının en büyük ağır hasar oluşturan kısmı kafatasının üst kısmından gelmektedir. Ayrıca kullanıcı, trafiğin yoğun olduğu alanlarda açılır kaskını kapatarak güvenliğini sağlayabilir. 
Günümüzde geliştirilen motor kaskı çene açılır modellerinde gelişen teknoloji sayesinde kullanıcılara güvenilir ve konfor imkânı sağlanabilir. Trafiğin yoğun olmadığı ve kısa yolculuklarda açık çeneli kaskların güvenliliği konusunda şüphe götürmez. Özellikle sıcak havalarda kapalı kaskın kullanımı sürücünün konfor alanını bozmasından dolayı rahatsız olacak veya dikkati bozulma ihtimali söz konusudur. Eğer açık çeneli kasklardan almak istiyorsanız güvenilir markaların ürünlerini alınabilir. 

Çene Açılır Kask Önerisi Var Mı?


Çene Açılır Kask önerileri için öncelik olarak sürücülere sağladıkları güvenlik, kaskın fonksiyonları ve fiyatları arasında karşılaştırmalar yaparak kask önerileri bulunmaktadır Kaskları seçerken ürünün markası, sürücünün trafikteyken hissettiği konfor ve zevk ele alınmıştır ancak kask önerilerinde en çok baz alınan sürücülerin kullanırken nasıl hissettikleri olmalıdır.
Çene açılır kask önerisi ve tavsiyesi almak için bize Whatsapp'tan ulaşabilirsiniz. 

Sürücülerin en çok dikkat etmesi gereken konu trafikte iken kendisini güvenli hissediyor mu doğru kask alarak şüphelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. 
Mds MD200 Traveler White Red Çene Açılır Kask, fiyat açısından sürücüler için en uygun seçeneklerden birisi olmaktadır. Kullanıcıların en çok satın aldığı ürünlerden birisi olmaktadır. Ürün özelliklerini incelediğimizde Yüksek dirençli Termoplastikle kaplandığı, ön ve arka yerlerinde hava giriş-çıkışları bulanmaktadır. Ürünün kumaşı ise Dry Comfort ile üretilmiş ve iç pedleri istenirse tamamen çıkarılması mümkündür. Ürünün ağırlığı 1,780 g olmaktadır.
 • - Vizör: City 13 Çizilmez Polikarbonat Vizör.
 • - İç Güneş Vizörü: Isv-4
 • - Sabitleme Sistemi: Mikrometrik Ayarlı Kayış
 • - Ece 2205 Sertifikalı
Agv Sportmodular Multi PLK Refractive Silver Çene Açılır Kask sürücüler arasında bir diğer en çok tercih edilen bir üründür. Ürünün tasarımı sportif olması sürücülerin tasarım açısından beğendiği görünümü olmaktadır. Bir diğer özelliği ise yüzde yüz 100 karbon fiberden üretilmesidir. Kaskın her alanı karbon fiber olması hafif kalmasına sebep olmaktadır. Yaklaşık 1350 g ağırlığındadır. Diğer açılabilir kasklar arasında en hafif kask olmaktadır. Ürün hakkında diğer özellikleri aşağıdan bulabilirsiniz 
 • - Yanak pedleri: Ritmo kumaş
 • - Tepe pedi: Yumuşak ve hassas tutuş için Shalimar kumaş
 • - Gözlük takanlar için özel olarak tasarlanmıştır
 • - Boyun rulosu: Suya dayanıklı, işlem görmüş Shalimar ve Nabuk kumaş
 • - Patentli çift taraflı tepe pedi
 • - Intercom bağlantı Sistemi
 • - Yansıtıcı parçalar
 • - Çıkarılabilir ve yıkanabilir iç parçalar
 • - Çıkarılabilir burun koruması ve rüzgar koruyucu
 • - Titanyum Double D Sistemi
 • - 4 boyutta geliştirilmiş 5 yoğunluklu EPS
 • - Kazayla açılmasını önlemek için tasarlanmış çene koruma açma Sistemi
 • - Köprücü kemiği güvenliği

Çene Açılır Kask Ne İşe Yarar?

Çene Açılır Kask modelleri, çenenizin kapsayan kısmını düğümler vasıtasıyla açma imkanları sunmaktadır. Öncelik olarak kask seçimi yapılırken motorun türüne göre alınmasında fayda vardır. Şehir içinde kuryelik yapacak bireyler için Çene Açılır Kask modelleri uygun olmaktadır ancak motor sürmeye yeni başlayanlar için full kapalı modeller önerilmektedir. 
Çene Açılır Kask modeli, motosiklet kullanımında sürücülere en çok keyif almasını sağlayan modellerden birisi olmaktadır, özellikle sıcak havalarda havalandırmalarıyla kafatasının üst kısmını ve çene kısmının serinlemesini sağlar. 
Çene açılır kask modelleri, gerektiği durumlarda çene bölgesinin kapatılma fonksiyonu olduğundan dolayı güvenli sürüş imkânı sunar. Kapalı kasklara göre ise hem havalandırma hem de sürücünün dinlenme alanlarında kısa süreli molalar vermesinde daha efektif olabilmektedir. Kısacası çene açılabilir kasklarda sürücüye full kapalı kasklarda olduğu güvenliği, tamamen açık kasklardaki sürüş zevkini verir. 
Yağmurlu havalarda açılır kask çene açılır modelinin sürücülere daha iyi geldiği bilinmektedir, trafikte hava akışını sağladığı için gözlüklerin buğulanmasını önler. Hafta sonu kısa süreliğine seyahat etmek isteyen sürücüler için de tercih edilen bir tür olmaktadır. 

AGV Çene Açılır Kask Modelleri Nelerdir?

AGV Çene Açılır Kask Modelleri motorseveler için en çok tercih edilen markalardan birisi olmaktadır. Amisano Gino Valenza kelimelerin kısaltışı olan kask üreticisi marka 1947 yılından bu yana faaliyet gösteren İtalyan şirkettir. Üretimlerini yoğunlukla sportif kasklara göre yapmaktadır. Kasklarında karbonfiber, termoplastik gibi malzemeleri kullanarak motorseveler için güvenli ve sürüş zevkine uyum sağlayacak ürünler üretip pazarlamaktadır. Geliştirmiş olduğu ürünleri Extreme Safety etiketi ile satışa sunmaktadır. Dünyanın en önde gelen kask üreticilerinden birisidir. Aynı zamanda MotoGp’de birçok ünlü sporcuya sponsorluk yapmaktadır.
Aşağıdaki Tabloda Agv Çene Açılır Kask Modelleri Gösterilmiştir
MODEL   
Agv Sportmodular Multi PLK Refractive Silver Çene Açılır Kask
 
Agv Sportmodular Solid Plk Glossy Carbon Çene Açilir Kask
 
Agv Tourmodular Multi Balanca Matt Black Yellow Çene Açılır Kask
 
Agv Tourmodular Solid Mplk Galassia Blue Matt Çene Açılır Kask
 
Agv Tourmodular Solid PLK Matt Black Çene Açılır Kask
 
Agv Sportmodular Multi PLK Carbon Yellow Çene Açılır Kask
 
Agv Compact St Multi Plk Detroit White Black Çene Açilir Kask - Pinlock Dahil
 
Agv Sportmodular Solid Plk Carbon White Çene Açilir Kask
 
Agv Compact St Solid Plk Matt Black Çene Açilir Kask
 
Agv Numo Solid White Açik Kask
 

Shoei Çene Açılır Kask Modelleri Nelerdir?
Shoei Çene Açılır Kask Modelleri ilk olarak 1958 yıllarında üretilmeye başlanmıştır, Japonya’da kurulan şirket dünyanın en önemli kask üreticileri arasında yer almaktadır. Kaskların ilk kullanımı öncelikle sanayi çalışanları için olsa da şirket kurucusunun arkadaşı Kiyoshi Kawashima’nın şirketin ürünleri farklı boyutlara çekerek günümüzde motorseverler için kasklar üretilmektedir. Birçok ünlü MotoGp yarışçısı Shoei kaskları kullanmaktadır. 
Shoei Çene Açılır Kask Modelleri ve fiyatları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

MODEL 

 

SHOEI NEOTEC 2 RESPECT TC-1 KASK

SHOEI NEOTEC 2 ANTRASİT KASK

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.