Seçiminizi Daraltın

Sadece

Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.
Bütçeniz, kullanım durumunuz, motosiklet ekipmanlarınız ile en uyumlu kaskı seçmek konusunda ücretsiz profesyonel yardım almak istiyorsanız bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

 

Enduro ve Kross Kasklar

Enduro kaskları kapsamlı koruma, gün boyu konfor ve bol hava akışı sağlamalıdır. İster patikaları keşfediyor olun ister bir köşeyi son sürat dönün, bu kasklar arazi sürüşünün benzersiz ihtiyaçlarını karşılar. Uzmanlaşmış olsa da hafif kapaklar hala çok yönlü koşulların üstesinden gelir. Enduro sürücüleri kum ve çamurla karşılaşır. Ayrıca kurak ve nemli havalarla da uğraşırlar. Biz de tüm bu durumlarda ayağa kalkan enduro kaskları bulmak için yola çıktık.

Listemizi düzenlemek için kaskları en iyi bilen kişilere yöneldik: müşteri odaklı yani hız severlerin en çok kullanmayı sevdiği ürünleri derledik. Bugün piyasadaki en iyi performans gösteren kaskları bulduk. Bir enduro kask için pazardaysanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı seçenekler bu metinde belirtilmiştir.

İşte bir motokros veya enduro kask satın almak için kesin kılavuz. Off-road kaskların en önemli özelliklerinin neler olduğunu ve kullanacağınız kullanıma göre, motokros, enduro veya başka bir uzmanlık alanına göre nelere dikkat etmeniz gerektiğini görelim.

Her şeyden önce: off-road motosiklet kaskları genel olarak ortak bir kategoriye girer. Sadece motokros için veya sadece enduro için başka kasklar yoktur. Bu nedenle, hangi özelliklerin sizin için daha yararlı olacağını söylemek için bu gönderiyi yazıyoruz.

Enduro ve Kross Kaskların Diğer Kasklardan Farkı

Öncelik olarak Kros kasklar ile Motosiklet kaskları arasında temel farklar bulunmaktadır. Bu farklar aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Motorkros ve motosiklet kaskları arasındaki farklar, sürücülerin karşılaşacağı koşullardaki farklılıklar nedeniyle mevcuttur.

 Motosiklet kaskları, yolun görünürlüğünü ve rüzgâr da dahil olmak üzere dış etkenlerden sürücülerin korunmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Motorkros kaskları ise spor için üretilmiştir, kapalı bir sistem yerine hava akışı sağlar ve doğal bir ortamda bulunan kayalardan, çamurdan ve diğer engellerden korumaya yöneliktir

Sokak motosikletleri aerodinamik şıklık isterken, motokros kaskları koruma sağlamak için biraz daha hantaldır. Motokros sürücüleri, örneğin önden çarpmalara karşı havalandırma ve savunma sağlayan çene korumaları gibi tasarım özelliklerinden korunmaya ihtiyaç duyar. Bazı motokros kaskları, bir biniciyi öndeki motokros binicisinin tünelinden uzak tutmak için tasarlanmış bir vizör içerir.

 

Kros Kaskları

Bir motokros kaskı, uzun mesafeli sürüş için değil, hızlı, heyecan verici yollar ve arazi maceraları için yapılmıştır. Bir motokros sürücüsü sokak kaskı takmayı denerse, çamur ve toz korumasının yeterli olmadığını hemen anlar. Daha sızdırmaz motosiklet kaskı sistemini kullanan bir motokros sürücüsü, toz ve kir kaskın içine girerken görünürlüğünü hızla kaybederdi. Sokak kasklarında biraz havalandırma olsa da motokros kasklarıyla aynı derecede değildir.

 

Motokros kaskları, binici gözlükleri için alan sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Motosiklet sürücüleri tam yüz kaskından en fazla korumayı elde ederken, motokros kullanıcıları binicilik gözlüğü ile daha iyidir. Bunlar yüze sıkıca oturur ve kasktaki büyük bir açıklık tarafından barındırılan tozdan korunma sağlar. Vizörle kaskların tek başına göz koruması için üretilmediğini, bunun yerine bazı potansiyel görünürlük faydaları sağladığını bilmek önemlidir.

 

Ayrıca, amaca yönelik bir motokros kaskının havalandırması olmadan, sürücüler buğulanma nedeniyle görüş mesafesini de kaybederdi. Motokros ağır bir fiziksel aktivitedir. Özellikle sıcak veya zorlu sürüşlerde terden kaçamazsınız. Bu nedenle motokros kaskları, dolaşımı ve sürekli görünürlüğü desteklemek için çene koruyucusunda bir tane de dahil olmak üzere büyük havalandırma delikleriyle yapılır.

Enduro ve Kross Kasklar Korur Mu?

Enduro ve Kross Kasklar koruma üzerine tasarlanmıştır. Tüm bu toz, kir ve ter ile biniciler, temizlenmesi kolay bir motorkros kaskı isteyeceklerdir. Çoğu zaman, motorkros kaskları, sık fırçalamaya ihtiyaç duymayabilecek motosiklet kasklarına kıyasla temizleme kolaylığı düşünülerek tasarlanmıştır. Çıkarılabilir pedleri olan bir motokros kaskı bulmak çok daha önemli olabilmektedir. Enduro ve Kross Kasklarında en çok dikkat edilmesi gereken husus koruma olmaktadır. 

Enduro ve Kross Kasklar bizlere sunduğu En önemli özelliği ile başlayalım: koruma. Aslında bu durum kabuğu yapmak için hangi malzemenin kullanıldığına bağlıdır. Fiberden yapılmış kasklarınızın ve termoplastik reçineli kasklarınız olması sizi tehlikeli kazalardan koruyabilmektedir. Şüphesiz, fiber kasklar en güvenli ve en hafif olanıdır ve rekabette kullanılır. 

Enduro, kros veya kum tepelerini yapmak için en çok tercih edilen kask türlerinden biri olmaktadır. Kaskta en çok dikkat edilmesi gereken nokta havaların sıcaklıklarına göre havalandırma olmalıdır, bu makalede ve diğer makalelerde her zaman söylemekteyiz ki hızseverlerin en çok dikkat etmesi nokta konsantrasyonunu bozmamalıdır.  Dikkatinizi bozacak hususlardan kaçınılmalıdır. Özellikle havaların sıcak olduğu vakitlerde sürücülerin dikkat etmesi gereken husus olmaktadır. 

Havalandırma ile önemle bağlantılı üçüncü nokta: uyum. Bedeni doğru seçmek çok önemlidir: çok küçük ve baş ağrısına neden olur, çok büyük ve kask "etrafta dans eder"... zıpladığınızı ve kaskın hareket ettiğini hayal edin! Nasıl önlenir? Kolay cevap: boyut kılavuzu. Arsmotor.com'da her kask için beden kılavuzunu bulacaksınız. 

Motor sürücüleri için lüks gibi görünen rahatlık unsur aslında hayati bir öneme sahiptir. Kumaşların yumuşaklığı, dikişlerin tene sürtünmemesi, ter tutmaması vs. ve her zaman içinin tamamının çıkarılabilir ve yıkanabilir olmasına dikkat edin: İçeride oluşan ter, çamur ve toz karışımını hiç düşünmeyin. Hijyenik.

Unutulmaması gereken bir diğer konu ise kaskın ağırlığıdır. Hafiflik arıyoruz. Boyun kaslarımızı mümkün olduğunca az kötüye kullanmak istiyoruz, tüm darbeleri ve kafayı hareket ettiren tüm işleri emerek, katlanmak için yeterince kasları var.

Daha önce de söylediğimiz gibi, fiber modeller termoplastik reçineli olanlardan daha hafif olduğu için burada avantajlıdır. Burada LS2 PIONEER EVO MAT SİYAH KASK öne çıkıyor, süper hafif, sadece 1400 gramın biraz üzerinde.

İnceleme yapılırken dikkat edilecek diğer nokta ise gözlük kayışını iyi kavrayıp kavramadığını veya taşlara ve toza karşı koruma sağlayan vizörün çıkarılmasının kolay olup olmadığı ve ayarlanabiliyor mu gibi pratik ayrıntılara bakabilirsiniz kask seçimi yaparken ya da çene çubuğunun girişinde partikül filtresi olup olmadığı.

Enduro ve Kross Kaskları için Tavsiyeler

1-LS2 PIONEER EVO KNIGHT TITANIUM-TURUNCU KASK 

Maddeler halinde ürün özellikleri verilmektedir.

  • Yapı maddesi KPA kabuk polikarbonat 

       • 3boyutlu Havalandırma sistemi

       • Kaskın Ağırlığı 1350g ± 50g [vizor] VİZÖR 

       • Kaskın sahip olduğu sertifikalar iki addet olmak üzere:  DOT, ECE

        LS2 PIONEER EVO KNIGHT TITANIUM-TURUNCU KASK lezzetli bir fiyat etiketi ile tecrübeli bir marka üreticisidir. Çok Yönlü Darbe Koruma Sistemi ile donatılmış uygun fiyatlarda birinci sınıf çarpışma koruması sunar. Havalandırması sistemi ile nemi emen astar ile birleştirilen polikarbonat kabuk, binici konforunu optimize eden hafif bir kask sunar.

Toprağa adanmış LS2 PIONEER EVO KNIGHT TITANIUM-TURUNCU KASK ayrıca bütünleşmiş bir tünek korumasına ve cömert bir tepeye sahiptir. Geniş göz yuvası ayrıca çeşitli boyut ve şekillerdeki gözlükleri de kabul eder. 

 

2-LS2 FAST EVO XCODE MAT TURUNCU-MAVİ KASK

Maddeler halinde ürün özellikleri verilmektedir.

Yapı maddesi KPA kabuk polikarbonat 

•  3 boyutlu Havalandırma sistem

Kaskın Ağırlığı 1150 ±50 

         • Kaskın sahip olduğu sertifikalar iki addet olmak üzere: DOT, ECE

LS2 kusursuz koruması, yüksek yapı kalitesi ve uygun fiyatıyla bilinir. FAST EVO XCODE kask, üç özelliği de sürücülere de sunar. FAST EVO XCODE ayrıca, sürücünün kafasındaki dönme kuvvetlerini yüzde 15 azaltan LS2 Hareket Enerjisi Dağıtım Sistemine sahiptir. 

Cömert hava girişleri ve egzozları sürücüyü serin tutar, ancak 3D Max-Dry astar, işler gerçekten ısındığında ağırlığının iki katı nemi emebilir. Kaskın çamurluğu ve ağ ağızlığı da kiri, tozu ve çamuru filtrelemeye yardımcı olur. Rüzgâr tüneli testi, kapağın aerodinamik özelliklerine yardımcı olurken, kabuk çıkıntıları, gözlüklerin sürücünün yüzünde güvenli bir şekilde tutulmasına yardımcı olur. 2015 derecelendirmesi, bol güvenlik özellikleri ve konfor olanakları sayesinde FAST EVO XCODE doğru yönde açık bir adımdır.

Enduro ve Kross Kasklar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir Enduro kaskı satın almak zor olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce ürün var, aynı zamanda her yıl yeni modeller çıkaran markalar ile teknoloji sürekli gelişiyor. Kaskınız – şüphesiz – moto vites çantanızdaki en önemli kit parçasıdır. Başınızla sert zemin arasındaki tek şey kaskınızdır, bu nedenle sizin için doğru olanı aldığınızdan emin olmanız önemlidir. 

Kafanıza uygun bir kask satın almak çok önemlidir. Kross kask şekli ve boyutu, markalar ve modeller arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Mümkünse, yerel motokros mağazanıza gitmek, uzman tavsiyesi almak ve mümkün olan en iyi uyumu elde ettiğinizden emin olmak için birkaç farklı kask denemek her zaman en iyisidir.

Çevrimiçi satın alıyorsanız, bedeninizi seçmeden önce başınızı ölçtüğünüzden emin olmanız için arsmotor.com yetkilileriyle her zaman iletişime geçebilirsiniz unutmayın ki sizler belki de ilk kez kask seçimi yapıyorsunuz bu konuda en çok güveneceğiniz kaynak bizler olmaktayız. Beden tablosunu inceleyerek kafa ölçüleriniz için cm olarak doğru bedeni aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Yeni kaskınızı denerken, kaskın göz yuvasının üst kısmı kaşlarınızın hemen üzerinde olacak şekilde kafanıza tam olarak oturduğundan emin olun. Kask, baskı noktaları olmadan hoş ve rahat hissetmelidir. Kask kullanım sırasında hareket ediyorsa veya kolayca yerinden çıkıyorsa, çok büyüktür ve bir beden küçültmeniz gerekir.

Enduro ve Kross Kasklar Ortalama Fiyatları

Yeni bir motokros kaskına ne kadar harcamalıyım? Bu sorunun kesin bir cevabı yok, ancak paranızın yettiği kadarını almak kötü bir kural değil. Sporda yeniyseniz, 1640 ? civarında olan LS2 MX433 STRIPE KIRMIZI KASK iyi bir giriş seviyesinde kask olabilir. Rekabetçi bir yarışçıysanız, muhtemelen 3.349 ?’lik bir LS2 PIONEER EVO MAT SİYAH KASK ile istediklerinizi yapabilirsiniz. 

Kasklarınız zaman zaman değiştirilmesi gerektiğini unutmayın, bu nedenle bütçenizin sürdürülebilir olduğundan emin olun. Ayrıca, ne kadar iyi bir anlaşma görünürse görünsün, asla ikinci el bir kask satın almayın.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.