Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
  • Sayfa :
  • 1
Bu kategoride toplam 3 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Motosiklet Plakalık

Motor Plakalıkları, motorseverlerin sevdiğii aksesuarlardan birisi olmaktadır. Sürücüler isterlerse motor plakalarını kişiselleştirmek veya standart motosiklet kullanımı için plaka yasalarını  bilmelidir.
 Motor plakaları,, sıradan plakalara uygulananlardan biraz farklı kurallara tabidir. Plakaların malzeme ve yansıtma gibi fiziksel özellikleri hem otomobiller hem de motosikletler için aynıdır. Bununla birlikte, bisikletler için plakaların boyutları ve karakterlerin boyutu ve aralığı, aracın daha küçük boyutu nedeniyle daha kompakttır.
Motosiklet metal Plakalıklar, polis ve hükümet tarafından motosikletler veya otomotiv kullanımları için aracınızı tanımlamak için kullanılır. Polis, bisiklet çalınmış veya bir suça karışmışsa aracın kayıt numarasını kullanabilir ve hükümet bunu vergi ve kayıt amaçları için kullanabilir.
Motor Plakalıkları, sahibine değil, araca kayıtlıdır- bu nedenle numara, parçalanana, yok edilene veya kalıcı olarak ihraç edilene kadar araçla ilişkili kalacaktır. Belge, başka bir araca aktarmaya hazır olana kadar, sertifika üzerindeki plakanın özel kaydını tutmanıza izin verir. Plakanız hala aracınızda kayıtlıysa, alıkoyma belgesine sahip olamazsınız.
             Motor plakalık 1 Eylül 2001 tarihinde veya daha sonra tescil edildiyse, Motosiklet metal plakalık sadece arkada gösterilmelidir. Motorunuz kesim noktasından önce tescil edilmişse, dilerseniz aracın ön ve arkasında tescil numaranızı gösterebilirsiniz, ancak bunun yasal bir zorunluluğu yoktur.
Ön tekerleğe yerleştirilmiş siyah ve gümüş plakalıklardan, motosikletin ön tarafında hiç plaka kullanmayan bazılarına kadar, tüm motosikletler aynı stilde renge sahip değildir.

Motosiklet plakası nasıl olmalıdır?

Motosiklet plakalıklarının nasıl olması gerektiği yasal yöntemlerle açıklanmıştır ancak sürücüler yollarda seyahat ederken motosiklet plakaları konusunda bazı farklılıklar görmüş olabilirsiniz
Türkiye’de, bu plakaların boyutunu belirleyen çok özel kurallar vardır, bu nedenle küçük plakalı bir motosiklet görürseniz, sahibinin yasaları ihlal etme ihtimali vardır.
Türkiye yasalarına göre motorsiklet plakaları şu şekilde olmalıdır. Motor Plakalısının çerçevesini incelediğimizde dikdörtgen olmalıdır. Plakanın sol kısmında hangi ülkeden olduğunu gösteren kodlama olmalıdır. Ülkemizin kodu ‘TR’ ve 4×10 cm mavi şeritte yazılması gerekmektedir ayrıca yazı karakteri olarak beyaz arka planında yazının ise siyah renkte olması gerekmektedir.   Motosiklet araçlarında yalnızca arkada olmak üzere bir tane yeterli olmaktadır. Plakanın üzerindeki yazılarda Türkçe harfler kullanılmaz bu harfler Ç, Ş, İ, Ö, Ü ve Ğ şeklinde olmaktadır.
Plaka, araçların kimliği olduğundan dolayı sürücülerin dikkat etmesi gereken bir husustur o yüzden dayanaklı ve sağlam markaların plakalıklarını almaları gerekmektedir.

Motosiklet Plakalıkları Nereden Alınır  

Motosiklet plakalık hepsiburada sitesi üzerinden incelediğimizde müşterilerin en çok problem yaşadığı konulardan birisi güven olmaktadır. Zira tüketiciler kendi gözleriyle görmedikleri ürünler hakkında tam emin olamamaktadırlar.
İnternet üzerinden motorsiklet plakalıklarını alabilirsiniz. Zevkinize uygun ve kurallara uygun motorsiklet plakası satın alabilmek için arsmotor.com’dan alabilirsiniz.
Motosiklet plakalıkların nereden alınması, motorseverler için bir diğer önemli husus olmaktadır zira güvenilir bir markanın ekipmanlarını tercih ettiğinizde her zaman için iyi sürüşler sınmaktadır.
 Söz konusu olduğunda, plaka çerçeveleri yalnızca görsel olarak çekici olmakla kalmayıp aynı zamanda aracınızı koruyabildikleri için en yararlı motor aksesuarlarından biridir. En iyi plaka çerçeveleri özel olarak tasarlanmış karbon fiberden yapılmamıştır ve yapay elmas plaka çerçeveleri değildir.
 En iyi anahtarlıklar gibi iyi plaka çerçeveleri de size en iyi görünen ve ihtiyaçlarınızı karşılayan ürünlerdir.
Plakanızın çerçevesi olsun ya da olmasın, plakayı çıkarmak aynıdır. Bununla birlikte, ürün test ekibimiz, çıngırak ve çizilmez plaka çerçevelerinin değerli araç koruması sunduğunu düşünülmektedir.
 Motorseverlerin en çok tercih ettiği marka olan Arsmotor.com sitesi üzerinden kendinize uygun olan ürünleri alabilirsiniz.
HIGHWAY HAWK 59-071 PLAKALIK motor endüstrisindeki En İyi Genel plaka çerçevesi için ürün test ekibimizin seçimidir. Ürün adı metal malzemesini belirtse de aynı zamanda kısmen plastik bir plaka çerçevesidir. İki parçalı plaka çerçevesi iki deliğe sahiptir
Motosiklet plakalık küçük olarak tasarımı yapılan çerçevesi, çoğu motor sürücüleri için en çok tercih edilen plakalardan biri olmaktadır zira kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü olmasından dolayı araştırılan ürünlerden birisi olmaktadır.
 Bu plaka altı plastik vidalı kapak, dört makine vidası, dört kendinden kılavuzlu vida, dört ara parça, altı pul, bir tornavida ve kolay kurulum için bir kullanım kılavuzu ile gönderilir.
Kapsamlı bir stres testinin ardından ekip üyelerimizin bu plaka çerçevesinin dayanıklılığı hakkında hiçbir sorusu veya endişesi olmadı. Bu çerçeve stres testimizi kolaylıkla gerçekleştirdi ve esnekliği beklentilerimizi aştı.
HIGHWAY HAWK 59-071 PLAKALIK, Arsmotor kullanıcıları arasında birçok incelemeden geçmiş müşterilerin en çok beğendiği ürünlerden birisi olmaktadır. Bu birkaç bin gözden geçirenin 4 yıldız veya daha yüksek olarak değerlendiriyor.
 Yorumcuların yüzde 75'i bu metal plaka çerçevesini hatasız 5 yıldız olarak değerlendirirken, yorumcuların yalnızca yüzde 3'ü 1 yıldızlı değerlendirmeler verdiğinden, çoğu yorumcu satın alımlarından memnun kaldı.

Motosiklet plakalık fiyatları ne kadardır?


HIGHWAY HAWK PLAKALIK ürünleri motosiklet plaka çerçeveleri, plakanızın sınırsız bir görünümünü sağlamak için özenle hazırlanmış ve bu nedenle Türkiye’de yasal olarak kullanılabilir. Plaka çerçeveleri söz konusu olduğunda, yasallıkları veya hırsızlığı caydırma yetenekleri gibi birçok soru vardır. Bazı üreticiler, plaka çerçevelerinin hırsızlık önleme cihazları olarak yararlı olduğunu iddia etse de, bu iddia mantıklı değildir.
HIGHWAY HAWK 59-071 PLAKALIK tam oturması ve takıldığında tıkırtı olmaması nedeniyle ekibimizin En İyi Genel plaka çerçevesi olarak seçimidir.
Bu plaka çerçevesi tamamen alüminyumdan yapılmasa da çerçevenin plastikten yapılan parçaları yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır. Bu plaka çerçevesinin, test sürecimizde birlikte çalıştığımız en iyi malzemelerden birinden yapıldığını düşünüyoruz.
Bu plaka çerçevesi, test ettiğimiz tüm plaka çerçeveleri arasında kesinlikle en uygun olana sahipti. Plakanın kendisine oturması açısından, plakanın bağlantı elemanları basit bir kurulum işlemi için yapılmıştır. Ek olarak, çerçeve ve plaka, test aracına inanılmaz derecede iyi uyum sağlar.
Sağlam yapısı, düzgün kenarları ve yüzeyleri ve mat siyah kaplamasıyla estetiği ve işlevi verimli bir şekilde birleştirir. Her plaka çerçevesi, olumsuz hava koşulları veya yoğun kullanım nedeniyle herhangi bir şekilde paslanmayacak veya bozulmayacak şekilde tek parça birinci sınıf silikondan yapılmıştır. Sağlamdır ve sürüş sırasında tıkırdamaz. Standart motosiklet plakalarına uyar.
Arsmotor.com adresinden kendinize en uygun bütçeli motor plakalıkları seçilebilir. Fiyatları 1.300? ile 1866? aralığında değişmektedir.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.